22/04/2021

5 výhod, které ověření osobních údajů online přinese vaší firmě

Ověřování osobních údajů online šetří čas i peníze veřejným institucím. Víte ale, že díky němu mohou dokumenty na dálku podepisovat také soukromé podniky? Představíme vám i ostatní výhody, které elektronické ověření totožnosti přináší firmám. Pomůže také té vaší.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitter
Linkedin
Share

Po veřejných institucích ověřování osobních údajů online naplno pronikne do soukromé sféry, a to ještě během letošního roku. Firmy, které doteď musely kvůli každému lejstru jezdit za zákazníkem, nebo s dokumenty minimálně běhaly na poštu, už většinu papírování vyřídí online. Co je však nejdůležitější? Při ověření osobních údajů online s jistotou víte – na rozdíl od skenování nebo posílání poštou – která osoba dokument opravdu podepsala. Ověříte totiž její identitu na dálku.

 

A co další výhody?

1. Podepisování smluv online

Jestli ve firmě z nějakého důvodu začít s využíváním ověření osobních údajů online, tak je to právě tento. Přes aplikaci (například iD Brána) s dodavateli i odběrateli rychle, jednoduše a bezpečně podepíšete smlouvy online. Navíc v naprostém souladu se zákonem.

 

Odpadají tak starosti se zasíláním papírových kontraktů k podpisu nebo ztrácení času dojížděním za zákazníky.

 

2. Elektronický podpis objednávek

Vlastníte-li podnik nebo pokud v něm pracujete na administrativní pozici, dobře tu situaci znáte. Zašlete zákazníkovi objednávku a potřebujete na ni co nejdříve získat jeho podpis. Tak, aby splňoval zákonem stanovené požadavky.

 

Aplikace pro ověření osobních údajů online je pro tento případ ideálním řešením. Stejně jako smlouvu, i objednávku a další dokumenty přes ni můžete s druhou stranou podepsat 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

 

3. Ušetřené výdaje i čas

Díky aplikaci pro ověření osobních údajů online snížíte firemní náklady až o 25 % a vaši zaměstnanci nebudou trávit dlouhé hodiny papírováním. Ročně takto můžete ušetřit až stovky hodin, které se dají využít k něčemu prospěšnému.

 

4. Nejbezpečnější možné ověření

Byznys bývá plný nejistot. Občas ani netušíte, jestli domlouváte obchod opravdu s tou osobou, která se vám v e-mailu či po telefonu představila. Jenže daný člověk se nachází stovky kilometrů daleko a vy nechcete jen kvůli nedůvěře přijít o zakázku.

 

Co s tím? Ověřte dotyčného online. Aplikace pro ověření získává údaje o osobách přímo ze státních registrů, takže máte 100% jistotu o pravosti identity. Bezpečnější formu ověření už nenajdete.

 

5. Přístup do interních systémů a klientských zón

Firmy zákazníkům i jiným osobám stále častěji zpřístupňují své interní systémy – odběratelé a dodavatelé v nich například rychle dohledají potřebná data k uskutečnění zakázek. Jak to ale udělat, abyste k citlivým informacím nepustili nevyžádanou osobu? Nejlépe tak, že osobní údaje osoby, která do systémů přistupuje, ověříte online.

 

Přes elektronické ověření se zákazníci dostanou i do klientských/zákaznických zón, které mají v oblibě zejména e-shopy.

 

Jak funguje ověřování

Ptáte se, kterými způsoby můžete své zákazníky na dálku ověřit? Správná otázka! Je jich hned několik, ale nejčastěji se využívají tyto čtyři

  • bankovní identita

  • MojeID

  • občanský průkaz s čipem

  • mobilní klíč k eGovernmentu

 

Díky prvnímu způsobu, bankovní identitě, od letoška snadno ověříte kohokoliv, kdo tuto službu využívá. Podrobnosti o bankovní identitě najdete zde.

 

Chcete podepisovat smlouvy online? Zkuste iD Bránu

I vaše firma může brzy ověřovat zákazníky elektronicky. Jak? Přes aplikaci iD Brána. Je 100% bezpečná, jednoduchá k používání a kvůli její implementaci není potřeba zasahovat do stávajících systémů.

 

Kontaktuje nás a dáme vám aplikaci iD brána k nezávaznému vyzkoušení zdarma.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitter
Linkedin
Share
https://idbrana.cz/5-vyhod-ktere-overeni-osobnich-udaju-online-prinese-vasi-firme11
https://idbrana.cz/5-vyhod-ktere-overeni-osobnich-udaju-online-prinese-vasi-firme11

Nechte si zasílat novinky do e-mailu
a buďte vždy o krok napřed.

Jako první se dozvíte:

Důležité aktualizace |
Zákonné povinnosti a vyhlášky

Zajímavosti ze světa technologií |
Tipy a návody

blog14/04/2021

Proč se realitky brzy neobejdou bez ověření totožnosti online

Prodávat dům nebo byt na dálku a bez osobního kontaktu? Žádná hudba budoucnosti, ale současnost. Virtuální prohlídku už realitní kanceláře nějakou dobu používají, teď však mohou s klienty elektronicky také podepsat smlouvy a další dokumenty. Jediné, co k tomu potřebují, je aplikace umožňující ověření totožnosti online, například iD Brána.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitter
Linkedin
Share
blog26/03/2021

Spoluzakladatel iD Brány: Kromě svatby už vyřídíte online všechno

I v Česku nastaly časy, kdy se podepisování smluv a dalších dokumentů přesunuje do online světa. Aplikace iD Brána, která elektronicky ověřuje totožnost osob, tomuto trendu napomáhá. „Věřím, že do 5 let budou Češi většinu papírování vyřizovat online,“ říká Michal Bočan, jeden ze zakladatelů iD Brány.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitter
Linkedin
Share
blog17/03/2021

4 nejčastější způsoby, jak podepisovat dokumenty online

Pryč je doba, kdy občané a zákazníci ztráceli čas podepisováním papírových smluv. Úřady i firmy s nimi dnes mohou administrativu vyřizovat elektronicky. A to díky některému ze čtyř nejčastějších způsobů ověření totožnosti osob online. Aplikace iD Brána všechny podporuje.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitter
Linkedin
Share