14/04/2021

Proč se realitky brzy neobejdou bez ověření totožnosti online

Prodávat dům nebo byt na dálku a bez osobního kontaktu? Žádná hudba budoucnosti, ale současnost. Virtuální prohlídku už realitní kanceláře nějakou dobu používají, teď však mohou s klienty elektronicky také podepsat smlouvy a další dokumenty. Jediné, co k tomu potřebují, je aplikace umožňující ověření totožnosti online, například iD Brána.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitter
Linkedin
Share

Přechod realitního trhu do online prostředí urychluje nedávné spuštění bankovní identity v České republice. Řada českých občanů už díky této službě podepisuje a vyplňuje smlouvy nebo formuláře online, aniž by museli vystrčit paty z domu. Kromě bankovní identity lidé svou identitu na dálku ověřují i dalšími způsoby.

 

A to je velká výzva směrem k realitkám: pro klienty bude brzy samozřejmostí kompletně elektronický prodej, nebo naopak nákup nemovitosti.

 

Žádná realitka by si tedy neměla nechat ujet vlak, zvlášť když konkurence nespí. Proč už nyní i ve vaší realitní kanceláři zprovoznit ověření totožnosti online?

Dům prodáte z kancelářského křesla

Kvůli prodeji nemovitosti už makléř nemusí opouštět pohodlné kancelářské křeslo. Pokud vaše realitní kancelář začne používat aplikaci umožňující ověření totožnosti na dálku, hravě přes ni na pár kliknutí podepíšete smluvní dokumenty.

 

Pouze konečnou kupní smlouvu je ze zákonných důvodů potřeba stvrdit vlastnoručním podpisem – i tento kontrakt ale v budoucnu bude možné podepisovat na dálku.

 

Ověření totožnosti online je rychlé a bezpečné. Protože ověření probíhá podle aktuálních údajů ze státních registrů, má realitní makléř vždy jistotu, že smlouvu podepisuje právě s tou osobou, za kterou se sama vydává. Identifikace je dokonce bezpečnější než na základě klasické občanky.

 

Ověření je nutnost. Usnadněte si ho

Každá realitní kancelář musí ze zákona před prodejem nemovitosti ověřit totožnost klienta, přes to nejede vlak. Ověření totožnosti si ale můžete usnadnit: když jej provedete online, ušetříte si spoustu starostí.

 

Online vyřešíte i dodatky

Taky to znáte? Podepíšete s klientem smlouvu, ale pak se vyrojí spousta dalších úprav a smluvních dodatků, které je potřeba písemně stvrdit. I toto otravné papírování vyřešíte přímo z kanceláře nebo home office, pokud začnete ověřovat totožnost online.

 

Ušetřený čas pak můžete věnovat něčemu užitečnému, třeba online schůzkám s dalšími klienty.

 

Ušetříte hromadu času

Už jsme to nakousli v předchozím odstavci. Všichni víme, že čas jsou peníze a nechceme o něj přicházet, zvlášť ne v práci.

 

Podepisováním smluv na dálku ušetříte až stovky hodin ročně, zejména proto, že nebudete muset kvůli každému papíru jezdit osobně za klienty. Kolik času asi realitní makléř stráví cestováním v autě? Tohle teď díky ověření totožnosti online z velké části odpadá.

 

Ušetříte náklady na provoz

Ano, kromě ušetřeného času se majitel realitky může těšit i na úsporu peněz. Benzín do auta, práce realitního makléře nebo výroba tištěných materiálů, to všechno jsou náklady spojené s prodejem nemovitostí.

 

Dobrá zpráva je, že díky papírování na dálku spoustu firemních výdajů ušetříte. Investice vložená do softwaru pro ověření totožnosti online se tak zanedlouho mnohonásobně vrátí.

 

Chcete podepisovat online? Dejte nám vědět

Pokud vaše realitní kancelář zatím nepoužívá ověření totožnosti online, rádi jí poskytneme aplikaci iD Brána. Je jednoduchá, bezpečná a nevyžaduje zásah do stávajících systémů. Záleží je na vás, jestli přes ni budete klienty ověřovat pomocí bankovní identity, elektronické občanky nebo třeba služby moje ID.

 

Stačí nás kontaktovat a dáme vám aplikaci iD Brána k nezávaznému vyzkoušení zdarma. Přesvědčte se sami, jak je jednoduchá a užitečná.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitter
Linkedin
Share
https://idbrana.cz/proc-se-realitky-brzy-neobejdou-bez-overeni-totoznosti-online
https://idbrana.cz/proc-se-realitky-brzy-neobejdou-bez-overeni-totoznosti-online

Nechte si zasílat novinky do e-mailu
a buďte vždy o krok napřed.

Jako první se dozvíte:

Důležité aktualizace |
Zákonné povinnosti a vyhlášky

Zajímavosti ze světa technologií |
Tipy a návody

blog22/04/2021

5 výhod, které ověření osobních údajů online přinese vaší firmě

Ověřování osobních údajů online šetří čas i peníze veřejným institucím. Víte ale, že díky němu mohou dokumenty na dálku podepisovat také soukromé podniky? Představíme vám i ostatní výhody, které elektronické ověření totožnosti přináší firmám. Pomůže také té vaší.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitter
Linkedin
Share
blog26/03/2021

Spoluzakladatel iD Brány: Kromě svatby už vyřídíte online všechno

I v Česku nastaly časy, kdy se podepisování smluv a dalších dokumentů přesunuje do online světa. Aplikace iD Brána, která elektronicky ověřuje totožnost osob, tomuto trendu napomáhá. „Věřím, že do 5 let budou Češi většinu papírování vyřizovat online,“ říká Michal Bočan, jeden ze zakladatelů iD Brány.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitter
Linkedin
Share
blog17/03/2021

4 nejčastější způsoby, jak podepisovat dokumenty online

Pryč je doba, kdy občané a zákazníci ztráceli čas podepisováním papírových smluv. Úřady i firmy s nimi dnes mohou administrativu vyřizovat elektronicky. A to díky některému ze čtyř nejčastějších způsobů ověření totožnosti osob online. Aplikace iD Brána všechny podporuje.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitter
Linkedin
Share